Previous Winners

2017

Race No. Name Team Name Start 
Time
Finish 
Time
Race 
Time
Place
1 The Romans 14:07:33 14:22:50 15:17 7
2 Knights to remember 14:08:27 14:23:28 15:01 6
3 School boys 14:09:15 14:22:02 12:47 4
4  The Budgy Smuglers 14:10:00 14:26:12 16:12 9
5 Beaconsfield cycling club (Stinky Pink) 14:10:50 14:24:58 14:08 5
6 Beaconsfield Rugby Club 14:11:33 14:21:38 10:05 1
7 Holiday Makers 14:12:06 14:27:51 15:45 8
8 Meat Men 14:12:43 14:24:08 11:25 2
9 March of the penguins 14:13:21 14:25:31 12:10 3
10 A J Dunlops 14:13:58 14:34:06 20:08 10
Fancy Dress Winner – The Budgy Smuglers

 

2016

Race No. Name Team Name Start
Time
Finish
Time
Race
Time
Place
1 Thames Vallley Ambulance 14:00:02 14:20:26 0:20:24 9
2 The Meat Men 14:01:00 14:10:42 0:09:42 1
3 Cantina Crew 14:02:00 14:16:40 0:14:40 8
4 The Skinney Spartans 14:03:00 14:16:16 0:13:16 6
5 The Roman Olympians 14:04:00 14:17:39 0:13:39 7
6 The Greek Olympians 14:05:00 14:15:38 0:10:38 3
7 Mary Berry’s boys 14:06:00 14:18:07 0:12:07 4
8 Wild Training 14:07:00 14:17:26 0:10:26 2
9 Think Pink 14:08:00 14:20:38 0:12:38 5
10 St Mary’s Church 14:09:00 14:31:30 0:22:30 10
Fancy Dress Winner – The Skinny Spartans

2015

Race No. Name Team Name Start
Time
Finish
Time
Race
Time
Place
1 Robert Dalley The Toddlers 14:11:30 14:23:49 00:12:19 2
2 Patricia Deen Alexander James Foundation 14:12:30 14:26:58 00:14:28 6
3 Chris Levy The Fat Ninjas 14:13:30 14:33:48 00:20:18 8
4 Richard Bennett The Turbo Turtles 14:14:30 14:28:32 00:14:02 5
5 Graham Mottershead West London Harley Riders 14:15:30 14:36:14 00:20:44 9
6 Pippa Wildetraining 14:16:30 14:28:57 00:12:27 3
7 Richard Power The Meatmen 14:17:30 14:28:15 00:10:45 1
8 Tim Jones Military SF 14:18:30 14:32:07 00:13:37 4
9 Beth Squard Goals 14:19:30 14:37:49 00:18:19 7
Fancy Dress Winner – Turbo Turtles

 

2014

Race No. Name Team Name Start
Time
Finish
Time
Race
Time
Place
11 Pippa Wild Training Trainers 14:08:00 14:17:25 00:09:25 1
2 Richard Power Meatmen B 14:03:15 14:13:04 00:09:49 2
12 Pippa Wild Training 14:09:00 14:20:11 00:11:11 3
6 Robert Dalley The Crayons 14:07:00 14:18:39 00:11:39 4
4 Tom Baxter Neigh Chance / Traffic Jam 14:05:00 14:17:59 00:12:59 5
15 Richard Bennett Feel The Rhythm 14:10:00 14:24:15 00:14:15 6
17 Kevin Stubbs The Village Idiots 14:12:00 14:26:18 00:14:18 7
7 Andy Jansons Alexander Jansons Foundation 14:06:00 14:21:47 00:15:47 8
3 Joyti Gohil Dream Team 14:04:00 14:22:29 00:18:29 9
1 Leyla Magee The Chally Pallies 14:02:45 14:33:25 00:30:40 10
16 Leyla Magee Polly’s Dollies 14:11:00 14:25:05 Disqualified 11
             
    Fancy Dress Winner – Neigh Chance